Šnorchlovať môžete takmer v každej vode. Preskúmať brehy najbližšieho jazera, pokojnú zátoku rieky, ale nám suchozemcom, srdiečko najviac zaplesá pri pohľade na číre vody mora alebo oceánu.

Vyberajte si miesta s pokojnou vodou, ideálne sú tiché zátoky, plytčiny s prehľadným skalnatým, či korálovým terénom. Čím ďalej od ľudí, tým bohatší život sa väčšinou pod hladinou ukrýva. Často stačí prejsť pár metrov za poslednú deku na pláži a pod vami sa otvorí úplne iný svet. Ak takéto miesta sami neviete nájsť, opýtajte sa miestnych  rybárov.

Šnorchlujte v slnečné dni, kedy je viditeľnosť lepšia. Deň po búrke býva more rozvírené a viditeľnosť zlá.

Pozrite si vopred aké ryby a živočíchy sa vo vašom okolí vyskytujú. Nemusíte ich poznať všetky, ale vaše šnorchlovanie bude oveľa zábavnejšie, ak začnete jednotlivé druhy rozoznávať.

„Slovenské more“ v Chorvátsku
My slováci Chorvátsko často a radi navštevujeme. Voda je tu krištáľovo čistá a takmer všetky chorvátske ostrovy i pobrežie prekypujú pestrým životom. Začať môžeme na poloostrove Kamenjak na Istrii, pokračovať na ostrovy Lošinj a Pag, súostrovie Kornati na severe Dalmácie. Mestečko Rogoznica pri Trogire a priľahlá dedinka Zečevo, oblasti Borak – Dingač pod Splitom, mestečko Brela na Makarskej, ostrovy Brač, Hvar a Vis, pobrežie ostrova Pelješac na juhu Dalmácie. Pre skúsenejších šnorchlistov je vhodný kanál Pelješac, ktorý oddeľuje poloostrov od ostrovov Mljet a Korčula. Prečítajte si nášho turistického sprievodcu pre šnorchlistov v Chorvátsku, samostatnú

šnorchlovanie pri chorvátskom pobreží
Šnorchlovanie na Jadranskom pobreží

Tisíce kilometrov Tureckého pobrežia
Krajina polmesiaca ponúka nádherné koraly, morské korytnačky a stretnutia s veľkými skupinami morských rýb. Dobré lokality sú: Izmir, Alaçatı, Bodrum, Fethiye, Antalya, Tekirova, Kemer, Konakli, Alanya, Kabak, Göcek, Ölüdeniz a Med. Prečítajte si viac o šnorchlovaní v Turecku.

Raj potápačov a šnorchlistov v Egypte
Egypt ponúka unikátnu faunu a flóru Červeného mora. Krásne korálové útesy, húfy pestrofarebných rýb, korytnačky, dugongy morské, delfíny, barakudy, raje ale aj menšie druhy žralokov. Destinácie vhodné pre dovolenkové šnorchlovanie sú:  Marsa Alam, Hamaza, Hurgada, Dahab, Nuweiba, Shark Bay a samozrejme Sharm el- Sheikh. Viac informácií o šnorchlovaní v Egypte.

šnorchlovanie v Egypte lokality a destinácie
Egypt ponúka nádhernú faunu a flóru Červeného mora

Africké dobrodružstvo v Tunisku
V severozápadnej časti Tuniska približne 15 km od hraníc s Alžírskom sa nachádza  zaujímavé moderné letovisko Tabarka, ktoré zatiaľ nie je priveľmi zaťažené turistickým ruchom. V pokoji si tu môžete vychutnávať oddych a obdivovať krásy pobrežia lemovaného skalami či podvodnými koralovými útesmi.

Ďalšie zaujímavé destinácie vo svete sú: Maldivy, Seychely, Indonézia, Thajsko a juhovýchodná Ázia, Austrália, Francúzska Polynézia, Havajské ostrovy, Mexiko, Belizé, Kuba, Karibské ostrovy, Galapágy a mnohé ďalšie …

Všade dobre, aj na Slovensku
Pokiaľ so šnorchlovaním iba začínate alebo si všetko chcete vopred natrénovať, môžete využiť aj niektoré slovenské lokality. Spravidla je v našich vodách hlavne v letných mesiacoch značne znížená viditeľnosť, no na základy šnorchlovania a nácvik splývania či smerovej orientácie mnohokrát podmienky postačujú. Pre tento účel sú najvhodnejšie čistejšie štrkoviská ako napríklad v potápačskej komunite veľmi známe jazero Košariská pri Bratislave, Čiernovodské jazero pri Senci nazývané tiež Guláška, jazerá Veľký Meder a Čataj a mnohé krásne no chladnejšie jazerá na strednom i severnom Slovensku.
Kde šnorchlovať ? Destinácie pre šnorchlistov

Šnorchlovanie nás baví. Preto vám radi pomôžeme s vybrať kvalitnú masku na potápanie, vhodný šnorchel, pohodlné plutvy i ďalšiu výbavu, ktorá vám prinesie mnoho krásnych zážitkov. Napíšte nám, alebo zavolajte, o ostatné sa radi postaráme.